انواع مبلمان و ویژگی های خاص آن ها

مبلمان در چند گروه اصلی شامل مدرن، استیل، راحتی، سلطنتی و کلاسیک تقسیمبندی میشوند که هرکدام دارای مدلها، طرحها و رنگهای بسیار متنوعی هستند. میز کنسول یکی از وسایل دکوری و کاربردی در دکوراسیون داخلی منزل است که در مدل های بسیار متنوعی تولید می شود. شاخصه اصلی این طرح در دستههای کوتاه و پایینتر از سطح استاندارد، تکیهگاه و پشتسری بلند، کوسنهای زیاد و احساس راحتی است. شاخصه این مبلمان پشتی بلند و جنس چرم آن است. رویه مبلمان با استفاده از انواع پارچه تهیه میشود؛ مخمل، کتان، چرم و… و یه نسبت مبل های استیل منبت کاری های کمتری داشته و طرح های آنها از نوع کلاسیک است. مبل راحتی با کاناپه بزرگ برای استراحت و یا دورهمیهای صمیمانهتر و مبلمان کلاسیک و استیل جهت مهمانیهای رسمیتر مناسب هستند. این سبک از مبلمان برای دکوراسیون سنتی و کلاسیک مناسب است و باید اقلام دکوری با توجه به ویژگی های سبک کلاسیک انتخاب شود. یکی از پرفروش ترین مبلمان بازار مبل ایران محسوب میشود. مهمترین نکته ای كه در حین خرید مبل باید به آن توجه کنید این بوده كه قصد خرید مبل برای کدام يک از بخش های خانه خود دارید!

اگر برای راحتی خودتان برای نشستن و برخواستن مبلمان میخرید بهتر است سراغ مبلمان های راحتی بروید اما در صورتی که قصد دارید 2 دست مبلمان بخرید میتوانید یکی را راحتی و دیگری را استیل انتخاب کنید. زمانی كه قصد خرید مبلمان برای منزل خود را دارید باید نکاتی را رعایت کنید تا بهترین نتیجه برای چیدمان منزل نصیبتان شود و لذت کافی از فضا را داشته باشید. شرکت ساجیران این امکان را برای تمامی مشتریان خود فراهم کرده است که به صورت حضوری از انواع مبلمان اداری بازدید کنند تا بتوانند با لمس آنها بهترین و مناسبترین متریالی که در آنها استفاده شده است را بهخوبی احساس کنند و بر اساس معیارهای راحتی، استحکام، طراحی آرگونومیک و زیبایی منحصربهفرد که در تمامی محصولات این شرکت وجود دارد. در قسمت پذیرایی، مبلمانهای کلاسیک و استیل پیشنهاد میشود؛ میز پذیرایی نیز باید همخوانی و تناسب با نوع مدل مبل را داشته باشد. مبلمانهای خانگی به دو طرح کلیِ کلاسیک و مدرن تقسیم بندی میشوند؛ هر کدام از این طرح-ها دارای مدلهای بسیار متنوعی در رنگبندیهای مختلف هستند. برای منازل کوچک، بهتر است از مبلمانهای نیمست که بطور معمول ۵ نفره هستند، استفاده کرد تا هم فضای کمتری را به خود اختصاص دهند و هم پذیرایی بزرگتر دیده شود.

در زمان انتخاب مبلمان باید فضا و تزیینات آن، وسیله های دکوری چوبی و آینه های قدی را هم در نظر بگیرید تا بتوانید میان همه اجزای دکوراسیون داخلی خانه هماهنگی برقرار کنید و کاناپه بر اساس سبک دکوراسیون منزل تان انتخاب کنید مثلا اگر وسایل خانه شما مدرن است، مبلمانی مدرن انتخاب کنید و اگر خانه تان سبک چوبی دارد مبلمانی چوبی انتخاب کنید. شرکت آفن یکی از بهترین ها در این حوزه است که میتواند شما را در این امر مهم یاری کند. یکی از مهمترین عوامل در انتخاب نوع مبل، فضایی است که در اختیار دارید؛ متراژ، محل موردنظر جهت قرارگیری مبل، مسیر مشخص شده برای رفت و آمد، توجه به فضای اشغال شده توسط وسایل دیگر و همچنین محل قرارگیری در و پنجرهها در نوع مبلمان مناسب با آن فضا تاثیرگذار هستند. گام اول در خرید مبل، این است که از سلیقه خود کاملا آگاه باشید؛ شاید این امر در نگاه اول، ساده و پیش پا افتاده بنظر آید اما چنانچه در ابتدا نوع علاقمندی خود و سبک مبلمان مدنظر را مشخص نکنید، علاوه بر سردرگمی در انتخاب مدل مبلمان و هدر رفتن زمان فراوان، پس از خرید از انتخاب خود پشیمان خواهید شد.

قسمت نشیمن مبل، چنانچه از فوم و اسفنج تهیه شده باشند، کیفیت و ماندگاری بیشتری نسبت به الیاف و ترکیبی از لایکو و فنر دارند. فایلینگ اداری نیز باهدف نظم بخشیدن به اسناد، مدارک وهمچنین استفاده بهینه از فضا در محیط کاری استفاده میشود. ظرافتهای منبتکاری در چوب، طرح و جنس پارچههایی که در انواع مبلمان سلطنتی به کار میرود، جلوهای شیک، لوکس و مجلل به فضا میبخشد و به همین دلیل محبوب لوکس پسندان است. هنگامیکه میخواهیم یک فضا را دیزاین کنیم، یکی از مهم ترین کارها انتخاب مبلمان مناسب برای آن فضاست. با تنوع فراوانی موجود بوده و هرکدام از آنها برای یک نوع دیزاین مناسب است. تضاد رنگی زمانی زیبا خواهد بود که در کل دکوراسیون از رنگهای متنوع استفاده شده باشد؛ در این حالت نیز باید طرحها و سبک وسایل و مبلمان با یکدیگر همخوانی داشته باشند. مبل L یا U مشهورترین طرحهای این سبک هستند.