انواع مبل و ویژگیهای آنها – مجله اینپین

توصیف سفیران و جهانگردان کشورهای دیگرحاکی از وجود مبلمان مجلل در دربارهای صفوی است، اما از این توصیفات چنین برمیآید که در میزان و تنوع اسباب و اثاثه مورد مصرف، سیری نزولی وجود داشته است. در صورت وجود هرگونه پرسش و یا نیاز به مشاوره، میتوانید به رایگان با کارشناسان ویلا مبل مشاوره کنید. در قدم بعدی سعی کند به صورت حضوری یا اینترنتی از محصولات فروشگاه دیدن کند. در مطالب فوق سعی کردیم تمام مواردی که برای خرید مبلمان مناسب و با کیفیت لازم است عنوان کنیم. نگارندگان ضمن بررسی اسناد بر جا مانده از مبلمان ایراندر دوره اسلامی(سلجوقیان تا زندیان)، سعی در معرفی گونههای متفاوت این هنر اسلامی ایرانی، تجزیه و تحلیل و بیان خصوصیات کالبدی و شکلی آنها دارند. پیشینه این هنر در ایران بر اساس کشفیات باستانشناسی به سدههای قبل از میلاد میرسد. برای انتخاب یک مبلمان خوب و استاندارد، بهتر است قبل از خرید، فضای نشیمن خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن اقدام به خرید مبل موردنظر خود کنید. انتخاب نشیمن برای مبلمان کاملاً سلیقهای است اما بهتر است نشیمنی برای مبل خود انتخاب کنید که نه آنقدر سفت باشد که از نشستن بر روی آن احساس راحتی نداشته باشید و نه آنقدر نرم باشد که برای نشست و برخاست به زحمت بیفتید.

اگرچه آثار برجای مانده از قرن پنجم ﮬ بیانگر تداوم شیوههای ساسانی تا این زمان است، اما در پی رسوخ آموزههای اسلامی و تحول در باورهای جامعه، شیوه جدیدی که تأکید بر سادگی، بیپیرایگی و پرهیز از خلق صورت جانداران داشت، جایگزین نقوش حیوانات اساطیری و تزیینات پیشین شد. پس از حمله مغولان و در حکمرانی ایلخانان دو نوع طرح در تختهای صاحبمنصبان رواج یافت: نوع اول که تداوم طرح سده پیشین است به صورت صندلی رسمی با پشتی بلند و تزیینات خراطی یا نقوش اسلیمی (تصویر 9)؛ نوع دوم که در دوره ایلخانی و تیموری به عنوان رایجترین مسند صاحبمنصبان به کار میرفت و متأثر از کشورهای دیگر نظیر چین است، نوعی صندلی است با نشیمنگاه فراخ و پهن، پشتی و قابهای کناری بلندی که تا شانه یا بالاتر از آن میرسد (تصویر 10). بعضی نمونهها فاقد قابهای کناریاند و در برخی دیگر، علاوه بر قابهای کناری که دور نشیمنگاه را دربر میگیرند، دو قاب اضافی دیده میشود که به موازات جلوی نشیمنگاه به صورت قابهایی به بیرون باز میشوند (به جدول 1 رجوع شود). باور ما در توکامارت این است که: ما در خانواده بزرگ توکامارت، با همدلی و احترام متقابل به نیروی انسانی خود، سختکوش و متحدیم تا با کار تیمی و تمرکز بر مشتریان خود، صداقت، اعتماد و احترام را در عین آگاهی بخشی برای آنان به ارمغان آوریم و محصولات و خدماتی با کیفیت و بهبود مستمر و متناسب با شأن و شخصیت والای مشتریان خود فراهم آوریم و همواره برای تحقق این باورمان در تلاشیم.

لذا شکلها و نقوش حیوانات اساطیری بهندرت در طراحی مبلمان به کار میرفت و به جای آن شکلها و مضامین انتزاعی و ملهم از طبیعت به کار گرفته میشد. گروه تولید مبلمان لاریندار از سال 1383 به عنوان یکی از فعالان پیشرو در زمینهی طراحی و تولید مبلمان مدرن میباشد که در فرآیند ساخت از بهترین متریال روز دنیا استفاده میکند. معمولا طول عمر آنهاست که باعث میشود شما دلتان بیاید که از هزینههای زیادی برای خرید مبلمان کلاسیک بپردازید زیرا با یک بار هزینه و خرید مبل دلخواه تا مدت ها می توانید بدون اینکه مبل به حالت فرسوده در بیاید از آن استفاده کنید و از زیبایی آن لذت ببرید. در فروشگاه اینترنتی دیجی چوب شما می توانید از دسته مبل راحتی و مبل استیل و مبل کلاسیک در کنار آنها کاناپه های راحتی دیدن فرمایید. پارچه های داخلی خود ایران هم پارچه های خیلی خوبی هستند که یکی از محبوبترین های آنها پارچه های یزد هستند که کیفیت خیلی خوبی دارند و با خرید مبل هایی که روکش با پارچه های یزد دارند شما علاوه بر کیفیت از کالای ایرانی هم حمایت کرده اید و پارچه های دیگری که در بازار موجود است پارچه های مخمل، شانل، سلطنتی و نانو میکرو هستند که هر کدام از آنها را که بخواهید می توانید درخواست دهید تا به عنوان روکش مبل شما استفاده شود.

اما در ایران تولید کنندگان زیادی وجود دارند که در کنار پارچه های دیگر، پارچه مبلی را نیز تولید و به بازار عرضه می کنند. خرید مبل به صورت اینترنتی همواره چالشهای فراوانی برای مشتریان و فروشگاه های آنلاین مبل داشته که حل آنها نیازمند مطالعه و تحقیق دقیق در زمینه بازار مبل، رفتار مشتریان هنگام خرید مبل، چه به صورت آنلاین و چه خرید حضوری، و البته آشنایی کامل با این صنعت و تولید و فروش مبل است. پایههای بیشتر این تختها ساده و به صورت تیرکهای چهارگوشهاند که غالبا پارچهای آنها را پوشانده است. اما بنظر میرسد فضای پشتی مبل فاقد کاربرد بوده و فضا منزل را اشغال کند. مسندهای چهارگوشی که دارای پشتی بلند و قابهایی به دور نشیمنگاهاند. مسندهای ششگوشی که با نردههایی کوتاه به دور نشیمنگاه احاطه شده است؛ ج. این مبل با سبک خطوط ساده و طراحی مینیمالیستی که دارد خطوطی تمیز و صاف را به نمایش میگذارد.