انواع مبل و ویژگیهای آنها – مجله اینپین

رنگ مبلمان استیل غالباٌ بر اساس یک دکوراسیون لاکچری تعیین میشود، بنابراین عموماٌ چوب مبلمان استیل را رنگ های سفید، کرم استخوانی و طلایی تشکیل می دهند. ست آرایشی این کار منحصربفرد و جدید است و به دکوراسیون منزل زیبایی بیشتری می دهد. این مبل بیشتر برای افراد مجرد و کسانی که فضای منزل آنها محدود و کوچک است کاربرد بیشتری دارد. سبکها و مدلهای زیادی از مبل در بازار وجود دارند که در این مطلب به بررسی مهمترین آنها میپردازیم. مدلهای چندبخشی به حالتهای مختلفی میتوانند کنار هم قرار بگیرند و هرچه تعداد این اجزا بیشتر باشد، حالتهای قرارگیری مبل نیز بیشتر و متنوعتر خواهد بود. مبلمان منزل و مبلمان اداری نیز با توجه به سلیقه و رنگ ها دارای تنوع مختلفی هستند که مختصر درباره انواع مبلمان منزل که هدف اصلی راهنما است توضیح خواهیم داد. خیلی از خانواده های ایرانی تمایل دارند که از این مبلها در دکوراسیون منزل خود استفاده کنند زیرا زیبایی و ظاهر چشمگیر این مبل ها دکوراسیون منحصر به فردی را برای منازل شما به وجود می آورد. این مدل از مبلمان برای دکوراسیون های کلاسیک بسیار مناسب است. از آنجایی که پر کردن یک کوسن با پر ریز نیاز به کرک های بسیار به همراه خوب کوبیدن آن دارد، آن ها بیشتر مخصوص کوسن های پشتی (که به آن ها روی مبل تکیه می دهیم) می باشند.

هرچه این طرح ها و منبت کاری های کار شده روی مبل کلاسیک بیشتر و ظریف تر باشند قیمت بالاتر خواهد بود. مطمئنا بازدید از محصولات این برند نام آشنا بسیار برای شما مثمر ثمر خواهد بود. ممکن است بارها واژه ی کلاف مبل را از فروشندگان شنیده باشید و این برای شما خیلی آشنا نباشد. با توجه بـه سلایق مختلف در میان مشتریها، ایجاد قدرت انتخاب در محصول یک گزینهي سودآور و مثبت برای آنها محسوب می شود. مبل های کلاسیک معمولا طول عمر زیادی دارند و هر چه محصولاتی که در ساخت آنها به کار رفته است با کیفیت تر باشند این دوام و طول عمر بیشتر می شود. اما در ایران تولید کنندگان زیادی وجود دارند که در کنار پارچه های دیگر، پارچه مبلی را نیز تولید و به بازار عرضه می کنند. در برخی از ستهای این مدل، پا مبلیهای نیمکتی شکل وجود دارد که میتوان بعد از کار روزانه مانند مبلمان راحتی روی آن دراز کشید و خستگی در کرد.

از دیگر ویژگیهای مبلمان خوب داشتن اتصالات قوی در پایه ها و بدنه مبل است و برای اینکه بتوانید این ویژگی را تست کنید میتوانید با نشستن و بلند شدن روی مبل به صدای آن توجه کنید. شما میتوانید براساس سلایق خود مبل مناسب منزلتان را انتخاب کنید. مبلهای ال با کوسنهای فراوان یا تشکچه ها از جمله رایج ترین شکل مبلمان ال هستند که طرفداران زیادی دارند و میتوانید برای راحتی بیشتر از این مدل مبلمان ال استفاده کنید. در این بین یکی از مبلمان هایی که طرفداران زیادی را به سمت خود کشانده است مبل های کلاسیک است. نه تنها شعار بلکه عدل گرایی در این خصوص به راحتی در اولین نظر به چشم میآید. این نوع مبلمان از نظر ظاهری تقریبا شبیه به مبلهای سلطنتی هستند، با این تفاوت که منبتکاریشان در قسمت تاج و دسته و پایه مبل کمتر بوده و برای افرادی که مبلمان سلطنتی را به خاطر شلوغی زیادشان نمیپسندند، مناسب هستند. مبلهای استیل دارای تاج های بلند، دسته های پهن چوبی، چارچوب چوبی شکیل و البته سرشار از منبت کاری های عمیق و زیبا هستند. آینه کنسول k200 یکی از مدل های لوکس و زیبا است که 4 درب آینه ای دارد که فضای منزل را دلبازتر و روشن تر می کنند.

در ساخت مبل های کلاسیک معمولا از رنگ های قهوه ای و کرمی استفاده میکنند و خطوطی که ظاهر مبل کلاسیک را میسازد ساده و متقارن است. چوب و پارچه به کار رفته در این نوع مبل سلطنتی بسیار مرغوب بوده و برای ساخت آنها بیشتر از رنگ های روشن استفاده می شود. مبل سلطنتی در 3 مرحله تولید می شود، مرحله اول ساخت کلاف مبل، رنگ آن و انجام منبت کاری های مبل است که توسط نجاران صورت می گیرد. ویژگی خاص این نمونه مبل، طراحی نامتقارن آن است. این مبلها به دلیل ویژگیهای خاصی مانند داشتن منبتکاریهای ظریف روی دستهها و گاها روی پشتی مبل، در یک دستهبندی مجزا قرار میگیرند و طرفداران خاص خود را دارند. انتخاب نشیمن برای مبلمان کاملاً سلیقهای است اما بهتر است نشیمنی برای مبل خود انتخاب کنید که نه آنقدر سفت باشد که از نشستن بر روی آن احساس راحتی نداشته باشید و نه آنقدر نرم باشد که برای نشست و برخاست به زحمت بیفتید.