با انواع مبلمان در دکوراسیون آشنا شویم

استفاده از مبلمان اداری مناسب در فضای دفتر، اداره و یا شرکت دارای مزیتها و ویژگیهای متعددی میباشند. انواع پارتیشنهای اداری که در نقش یک دیوار کوتاه و یا بلند وظیفه جداسازی واحدها را البته به همراه زیباتر کردن محیط کار بعهده دارند. در چیدمان خانه هم شومینه یا تلوزیون این نقش را به عهده دارند. مبل های سلطنتی در دکوراسیون پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا منبت کاری و نقش و نگارهای استفاده شده در آن باعث شده است که بسیار شکیل تر از انواع دیگر مبل باشد . چوب به کار رفته در مبل کلاسیک نسبت به مبل سلطنتی کم تر می باشد به همین دلیل وزن مبل کلاسیک نسبت به مبل استیل کمتر بوده و در شرایط یکسان نیز قیمت آن نسبت به مبلمان استیل کمتر است. بعد از آن است که عدم زنگ زدگی، پوسیدگی، مقاومت در برابر ضربه، حمل و نقل راحت، نصب آسان و … تقریبا از قرن 15 میلادی مبلمان کم کم شروع به گسترش کرد در قرن ۱۸ میلادی مبلمان حجیم و پر زینت، انعکاسی از معماری و اماکن مذهبی آن دوران بودقطعات قطور و خشک و خشن به مدد کنده کاری های حجیم همراه با نصب قطعات فلزی گران قیمت و سنگ ها و چوب های کمیاب تزیین می شدند و این مخصوص دورانی است که هنوز مهارت های فنی و تکنولوژی ماشینی نتوانسته بود توان سازندگان را افزایش دهد.

با این وجود، این متریال نیز همانند سایر متریال ها معایبی نیز با خود به همراه دارد. رقابتی که استفاده از متریال های جدید و بروز را همانند پلیمر در ساخت این لوازم مورد نیاز کرده است. و در لغتنامههای فارسی به مجموعه اثاثه مورد نیاز یک محل (اداره، خانه و غیره) اطلاق میشود. می بایست محل چیدمان کالا با فاصله حداقل یک متر از دستگاه های گرمایشی (بخاری، شوفاژ و …) قرار گیرد. البته هر یک از این اعداد ممکن است که به اندازهی 10 سانتی متر متغیر باشد و شما بهتر است حداکثر مقدار را به هنگام چیدمان مبلمان در نظر بگیرید تا بعدا مشکلی پیش نیاید. ارتفاع نرمال که از کف تا بالای کوسن صندلیها میباشد، نیز برابر 94 سانتی متر در نظر گرفته میشود. اما استفاده از رنگهایی مانند کرم روشن و یا حتی سفید، باعث می شود فضا بزرگتر و زنده تر به نظر آید. هرچه این طرح ها و منبت کاری های کار شده روی مبل کلاسیک بیشتر و ظریف تر باشند قیمت بالاتر خواهد بود. مدل لاموسکا از جدیدترین مدل های مبل راحتی با طرح ترکیه ای می باشد که برای دکوراسیون های امروزی مناسب است.

اگر راحتی مبلمان برای شما مهم است، فکر خرید مبلمان استیل را از سر بیرون کنید. این نوع چیدمان فضایی دوستانه و صمیمی برای شما ایجاد می کند. استفاده از مبل های سلطنتی در اتاق نشیمن به دلیل این که نشستن به حالت رسمی در دراز مدت شما را خسته می کند توصیه نمی شود . اگر قصد خرید این نوع مبل را دارید، باید بدانید که میز و صندلی ناهارخوری این مدل هم در دسترس شما قرار میگیرد. مبل استیل یا سلطنتی بیشتر برای مراسم رسمی و میهمانیها مورد استفاده قرار میگیرد. معمولا این نوع محصول را به دو قسمت مبل و نیم ست راحت اداری و مبل و نیم ست رسمی اداری تقسیم بندی میکنند. چرم و چوب و یا چرم و فلز و همچنین فوم سرد مواد اصلی تشکیل دهنده یک مبل اداری است. پس لازم است موقع خریداری مبل های راحتی از جنس فوم به کار رفته در آن سوال شود. در صنعت مد و دکوراسیون به طور کلی برای چیدمان منزل از سه گروه مبل راحتی ، کلاسیک و سلطنتی استفاده می شود .

بنابراین یکی از موضوعات اساسی در شرکتهای امروزی الزامات چیدمان و دکوراسیون محیطهای اداری است زیرا اکثر افراد شاغل در یک شرکت بیشترین زمان خود را حتی بیش از اینکه در محل زندگی و خانه خود سپری کنند در دفتر کار و فضای اداری سازمان خود صرف میکنید. اگر احساس می کنید مبلمان شما نیاز به تعمیر دارد، حتما در اسرع وقت با واحد خدمات پس از فروش تماس حاصل نمایید، زیرا تاخیر در این کار باعث خرابی بیشتر می شود. ما در این مقاله شما را با انوع مبل آشنا می کنیم تا بتوانید ایده آل ترین تصمیم را برای انتخاب داشته باشید . همان طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید خرید و قیمت مبل راحتی به پارامترهای بی شماری بستگی دارد. مبلهای استیل را از نظر طراحی میتوان در نقطه مقابل مبل راحتی قرار داد. این کار این مزیت را دارد که به راحتی جابجا شود و برای صمیمیت بیشتر جلوتر بروید و به مبل و کاناپه نزدیک شوید. البته باید درنظر داشت کـه اندازه مبل و میز کناری اش مناسب مهمانهاي زیاد نیست و می توان نتیجه گرفت بیشتر جنبهي فانتزی و لوکس دارد.