مبلمان ایرانی در دوره اسلامی: از سلجوقیان تا زندیان

استفاده از مبلمان اداری مناسب در فضای دفتر، اداره و یا شرکت دارای مزیتها و ویژگیهای متعددی میباشند. صندلیهای اداری جزو نیازمندیهای قدیمی و جدید هر سازمان و ادارهای است. مبل کلاسیک جدید اتریشی از مدل های ساده و شیک است که طرفداران زیادی دارد و می توانید آن را با انواع دکوراسیون سنتی و کلاسیک ست کنید . مبل راحتی شیک اسپارتا دارای ظاهری شیک و زیبا است که می توانید آن را با دکوراسیون داخلی مدرن به راحتی ست کنید . تصویر زیر یک نمای کلی از ساختار انواع مبل را به نمایش درآورده است. اگر شما نیز از آن دسته کاربرانی هستید که توجه به محیط زیست خود را در اولویت قرار میدهید، مبلمان پلیمری میتواند خریدی مطلوب را برایتان به ارمغان آورد. مبلهای چندتکه نیز، به دلیل انعطافپذیری بالا و صرفهجویی در فضای موجود، روز به روز توجه بیشتری را به خود جلب کرده و باعث افزایش اهمیت چیدمان مبل نیز میشوند. نمونه دیگر صندلی چوبی فاقد دستهای است متعلق به نیمه نخست سده یازدهم که برای تزار روسیه ساخته شده. پارچه هایی که پرز دار هستند را هم می توانید به راحتی با استفاده از ناخن خود امتحان کنید اگر راحت تار و پود از هم جدا شد یعنی اینکه مبل شما خیلی زود دفرمه میشود و پارچه ی آن دیگر زیبایی اولیه را نخواهد داشت و در اصطلاح عامیانه میگویند پارچه مبل کچل شده است.

پرهای زیبای این طاووسها با جواهراتی چون یاقوت، زمرد، مروارید، یاقوت کبود و دیگر سنگهای گرانبهای تزیین یافته است. طراحی ساده و زیبای این سبک که حس راحتی را به شما القا میکند، هرچند زیاد هم راحت نیست. با این حال بهتر است پیش از ورود به یک نمایشگاه مبل اطلاعاتی از قبیل مدل و ساختار مبلها را بدانید. براي تهيه انواع مبلمان اداري بهتر است نکاتي تخصصي که در ادامه اين مطلب ذکر شده، در طراحي دکوراسيون داخلي پياده سازي کرد، به اين دليل که استانداردهاي زيادي براي فضاهاي متنوع اداري و خانگي وجود دارد که مي بايست آنها را به نحوي شايسته و درخور براي بالا بردن کارايي محيط رعايت نمود. در این دکوراسیون ها بهتر است مبلمان راحتی کلاسیک که دسته هایی گرد یا منحنی دارند به کار روند. سالنهای بزرگ پذیرایی مناسب است و جلوهی بینظیری به آن میدهد. در ضمن پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه خرید را نهایی کنید نقاط اتصال را هم چک کنید و با نشستن و بلند شدن بر روی مبل ببینید که صدای جیر جیر میدهد یا نه؟ پارتیشن شیشه ای ژاویز حس مدرن به هر فضایی میدهد.

پارتیشن آلومینیومی ژاویز ضد حریق و در برابر صدا کاملا مقاوم است و محیطی امن و خصوصی را برایتان فراهم می آورد. پارتیشن آلومینیومی را در بازار معمولا برای فضاهای مدرن مورد استفاده قرار می دهند. متریال با کیفیت و اتصالات مدرن و مقاوم و استفاده از شیشه سکوریت در پارتیشن امنیت و استحکام پارتیشن را دو چندان کرده و دست طراح برای طراحی کاملا باز گذاشته است. طرحهای امروزی که توسط رایانهها پیش طراحی شده و بعد وارد مرحله تولید میشوند، به شما اعلام میکنند که شما قادر هستید میلی به سبک لاوسن را در انواع و اقسام رنگ، متریال و اندازه خریداری کرده و به خانه خود ببرید. مبلهای چند بخشی از سال ۱۹۵۰ وارد چرخه انواع مبل و صنعت دکوراسیون شدند و خود انواع مختلفی نظیر ال شکل و یو شکل دارند. هنگامی که وارد یک مغازه مبل فروشی، نمایشگاه مبلمان، بازار مبل و یا فروشگاه اینترنتی مبل میشوید هر یک از انواع مبلها به گونهای دل شما را میربایند؛ اما در نهایت باید یکی از آنها را انتخاب کرده و به خانه ببرید. پارتیشن ام دی اف ژاویز با طراحی مدرن و اتصالات بروز، جایگزینی مقرون به صرفه در جهت ارتقای فضا و حریم خصوصی بیشترین خواهان را در بازار پارتیشن دارند.

مبلمان لتو یکی از بهترین و خوش نام ترین مجموعه های فروشگاهی در صنعت مبلمان ازنظر تولید، تهیه و توزیع مبلمان(تختخواب شو، مدرن و راحتی) در عرصه ی بازار می باشد. اما شک نکنید با خواندن این مطلب در خواهید یافت که انواعی از مبلها وجود داشته که شما از نام و نشان آنها بی خبر بودهاید. برای مثال تقریبا همه مدل های مبل استیل دارای تاج هستند که در شکل زیر نشان داده نشده است و یا دستهههای مبلی که در شکل زیر نشان داده شده است در مبلهای دسته منبتی کاملا متفاوت هستند. که جمع و جور هستند بروید، سبکهای استیل برای خانههای کوچک خیلی پیشنهاد نمیشود اما به این معنی نیست که نمیتوان آنها را خریداری کرد. هر یک از این انواع مبل خود به دستههای جزیی تری دسته بندی میشوند که آنها را در این مطلب تشریح خواهیم کرد. از سال ۱۹۴۰ تا ۱۹۷۰ مبلمان قرن بیست و یک شروع به دیده شدن کرد.