مبلمان راحتی ، مبل مدرن و 10 مدل بینظیر از مبل راحتی

با توجه به نوع برند که در بالا به آن اشاره کردیم، مدارک مورد نیاز برای ثبت برند مبلمان هم متفاوت خواهد بود. اما در انتخاب نوع طراحی مبل باید به چند عامل توجه کنید که عدم توجه به آن، ممکن است منظره خانه شما را بهشدت تحت تاثیر قرار دهد و از طرفی چشمهای شما را هم آزرده کند. در انتخاب نوع مبل، دقت کنید که حتما نوع طراحی مبل، با ارگونومی بدن شما سازگار باشد و نشستن طولانیمدت روی آن، شما را خسته نکند. دقت داشته باشید، مبلمان را که کج می چینید میز جلو مبلی آن را هم دقیقاً در همان زاویه در جلوی مبل ها قرار دهید. نئوپان و کامپوزیت ها کیفیت کمتر، قیمت کمتر و دوام کمتری دارند. فوم سرد با حرارت غیرمستقیم ساخته میشود، نرمتر از فوم گرم است و عمر کمتری نسبت به آن دارد. الیاف و لایکو، در عین راحتی، عمر کمی دارند و توصیه میکنم سراغ این جنسها برای نشیمنگاه و کف مبل نروید. نشیمنگاه مبل را از مواد مختلفی مانند اسفنج، فوم سرد و گرم، الیاف ویسکوز، انواع فنر و لایکو میسازد.

یکی از عواملی که عمر مبل را کم میکند، نشیمنگاه نامناسب آن است. مثلا، مخملهای نانو، یکی از پارچههای تولید شده در بازار مبل هستند که دیر کثیف میشوند و طول عمر آنها هم بسیار زیاد است. اگر بودجه محدودی دارید و هزینه برایتان مهم است، سعی کنید به جای خرید از فروشگاهها، به کارگاههای تولید مبلمان سر بزنید و مدلهای مورد علاقه خودتان را به آنها سفارش بدهید. مهمترین مزیت خرید از کارگاههای تولید مبلمان، هزینه پایینتر تولید و سفارشیسازی مبلمان است؛ شما میتوانید بهراحتی، پارچه و جنس چوب مورد نظرتان را انتخاب کنید و با قیمت کمتری نسبت به فروشگاهها، مبلمان مورد علاقه خودتان را داشته باشید. اول اینکه رزین نسبت به چوب سنگینتر است، رنگ رزین مصنوعی است و حالت مات و خفهای دارد و در انتها اینکه سعی کنید به قسمتهای منبتکاری شده مبل سوزن فرو کنید. خاصیت ارتجاعی کمتری نسبت به سایر فومها دارد و عمرش طولانیتر است. اگرچه سبک کلاسیکی دارد اما برای طراحی با سبک مدرن نیز میتوان مورد استفاده قرار گیرد و هرگز از مد نمیافتد. اگر از دوستداران سبکهای کلاسیک هستید، مبلهایی با سبک طراحی چسترفیلد، تاکسیدو و میانسده، بهترین انتخاب هستند. ادامه این مقاله را مطالعه کنید تا با انواع مبلمان اداری این مجموعه و ویژگیهای منحصربهفرد آنها آشنا شوید.

همچنین؛ مبلمان چرم در هوای سرد، دمای پایینی دارند و دیر گرم میشوند و درهوای گرم هم داغ میشوند و نشستن روی آنها ناخوشایند و آزاردهنده است. پس اگر این نوع مبلمان را در انتخابهای خودتان قرار دادهاید، با دقت بیشتری به آنها فکر کنید. پس حتما به آن دقت کنید. در هنگام خرید مبلمان به موادی که با آن پر می شود دقت کنید. در مبلمان راحتی از آنجایی که چوبها داخل بدنه قرار دارند و دیده نمیشوند، از چوب کاج سفید استفاده میشود، چوب کاج نیز با درجههای کیفی مختلفی عرضه می شود. یعنی خرید مبل راحتی و انتخاب استایلی که به زودی دمده نشود. مبل راحتی همانطور که از نامش پیدا است مبلی برای استفاده روزانه است. این نوع پارچه نوعی چرم طرحدار است که اخیرا در بازار مبل، رونق خوبی پیدا کردهاست. همچنین جلوه این مبلها بهشدت به نوع چیدمان و دکور خانه وابسته است. شما با خرید مبلمان مناسب و انتخاب بهترین مبلمان برای چیدمان منزلتان، میتوانید از کوچکترین و بدساختترین خانهها، دنجترین و زیباترین فضا را بسازید. این شما هستید که می توانید یک انتخاب متناسب با بودجه خود را تجربه کنید.

با توجه به دکوراسیون منزل، سلیقه و میزان کارایی مدنظرتان، با طیف وسیعی از انواع پارچه مبلی روبهرو هستید. با عمق متوسط، فرو رفتن در این مبل آسان است. جدا از این دو دسته، پارچههای دیگری هم در بازار وجود دارند که از لحاظ جنس وکارایی، به مخمل یا چرم نزدیک میشوند. دلیل اصلی ثبت برند مبلمان این است که شخص یا شرکت دیگری از این نام انتخابی برای خود استفاده نکند. در سالهای اخیر جنس دیگری از مبل هم وارد بازار شدهاست که از ترکیب مواد رزین و چوب ساخته میشود. راحت نبودن این نوع پارچهها یکی از اصلیترین دلایل عدم محبوبیت این پارچه در بازار است؛ از طرفی، سخت پاک شدن یا پاک نشدن لکهها هم یکی از عواملی است که ترجیحا این نوع پارچه را از گردونه انتخاب، خارج میکند. پشتی مبل و دسته آن، مناسب و راحت باشد و بیش از اندازه بزرگ یا کوچک نباشد.