مبلمان راحتی ، مبل مدرن و 10 مدل بینظیر از مبل راحتی

مورد مصرف مبلمان شما در چیست: باید فکر کنید که به چه منظوری مبلمان را خریداری میکنید و قرار است توسط چه فرد یا افرادی مورد استفاده قرار بگیرد. مبلمان باغی یا مبلمان فضای باز، یکی از اولین محصولاتی است که برای تجهیز باغ و یا ویلای خود به آن نیاز پیدا میکنید. تم های مختلف مثل انواع بهاری، رسمی، رمانتیک و مدل های بسیار متنوع دیگری وجود دارند که شما می توانید به دلخواه خود یک نمونه را از میان آن ها برگزیده و برای دکوراسیون فضای مورد نظر خود به کار بگیرید. برای مثال، یک وسیله ی دکوری آنتیک می تواند در کنار یک نمونه ی امروزی تر و مینیمال قرار بگیرد و به خوبی با آن ست شود، اگر آن دو را از یک نوع متریال خاص انتخاب کرده باشید. اگر می خواهید طرح و رنگ مبلمان و لوازم منزل خود را کمی متفاوت تر در نظر بگیرید، باید فرم آن ها یکی باشد. اگر فرم ها یکی باشند، دو وسیله که از لحاظ سبک، طرح، جنس و رنگ هیچ شباهتی به یکدیگر ندارند، می توانند به خوبی در کنار هم جای گرفته و هماهنگ باشند.

کاربرد نقطه ی کانونی در چیدمان مبلمانی که سبک های متفاوت دارند، به این شکل است که اگر احساس می کنید هیچ ارتباطی بین یکی از وسایل با سایر آن ها وجود ندارد، از خیر ست کردن بگذرید و وسیله ی متفاوت را در مرکز فضا قرار دهید. این که شما می خواهید مبلمان و لوازم دکوری منزل تان از میان سبک های مختلفی انتخاب شوند، هیچ مانعی برای یکی کردن متریال ها نخواهد بود. مبلمان منزل شما با وجود سبک های متفاوت، اگر جنس مشابهی داشته باشند، هماهنگ خواهند بود. اگر سبک ها متفاوت باشند، بهتر است بقیه ی فاکتورها در کنترل شما قرار بگیرند. مسلما در کنار داشتن چنین تمایز بزرگی، بهتر است فاکتورهای دیگر دکوراسیون را بیش تر کنترل کنید تا همه چیز از دست در نرود. برای مثال، جنس پارچه هایی که برای مبل ها، صندلی ها، کوسن ها و دیگر قسمت ها در نظر می گیرید، بهتر است یکسان باشد. این یعنی چوب به کار رفته در پایه ی مبل ها، میز، قاب آینه و هر قسمت دیگری که چوبی است، باید از لحاظ نوع، طرح و رنگ مشابه باشد تا هماهنگی بیش تری بین مبلمان تان ایجاد شود.

اگر وسایل خود را با یک تم خاص انتخاب کنید، در صورتی که سبک های متفاوتی داشته باشند هم می توانند هماهنگی بسیار مناسبی با یکدیگر ایجاد کنند. اگر می خواهید وسایل منزل خود را با یکدیگر ست کنید، می توانید از یک الگو یا پترن خاص کمک بگیرید. مبل کلاسیک در سبک خود طراحی خاص و منحصر به فرد خود را دارد. پس توجه کنید که در خرید مبلمان، حتما از اصل بودن جنس چوب مبلمان خودتان مطمئن شوید. در این مقاله سعی کردهام تا شما را با مهمترین اصول خرید مبلمان مناسب آشنا کنم. نتایج این تحلیل می تواند راهنمایی برای””بهبود کیفیت طراحی”” و “”ارتقای کیفی فضاهای داخلی مسکونی”” باشد. در مطالب فوق سعی کردیم تمام مواردی که برای خرید مبلمان مناسب و با کیفیت لازم است عنوان کنیم. گام اول در خرید مبل، این است که از سلیقه خود کاملا آگاه باشید؛ شاید این امر در نگاه اول، ساده و پیش پا افتاده بنظر آید اما چنانچه در ابتدا نوع علاقمندی خود و سبک مبلمان مدنظر را مشخص نکنید، علاوه بر سردرگمی در انتخاب مدل مبلمان و هدر رفتن زمان فراوان، پس از خرید از انتخاب خود پشیمان خواهید شد. خرید و قیمت مبل راحتی به پارامترهای بسیار زیادی بستگی دارد.

ظاهر سلطنتی و لوکس را از مبلمان استیل و راحتی را از مبلمان راحتی وام گرفته است. پارچه های این نوع مبل ها اغلب از نوع پارچه های طرح دار چاپی هستند که ظاهر زیبایی دارد. این را بدانید که وجود دو یا چند سبک مختلف در دکوراسیون منزل تان به خودی خود یک شهامت بزرگ است که شما به خرج داده اید. رنگ نقش مهمی در دکوراسیون دارد و می تواند به خوبی دو عنصر با سبک متفاوت را به هم پیوند بزند. یکی دیگر از فاکتورهای موثر در طراحی داخلی و چیدمان که می تواند در ست کردن سبک های مختلف دکوراسیون و مبلمان به کمک شما بیاید، هماهنگ کردن فرم های به کار رفته است. فرم یکی از فاکتورهایی است که از لحاظ بصری قادر خواهد بود ارتباط خوبی بین وسایل دارای سبک متفاوت ایجاد کند. این تخت که به طلا، سنگهای گرانبها و میناکاری مزین شده دارای فرمی کشیده و نیمکتگون و یادآور تختهای ساسانی است و در فرم و تزیینات شباهتی بسیار به تخت طاووس نادری دارد. همچنین وسایلی مانند: چشمبندخواب، ساعت مچی، دستبند و وسایلی از این دست که قبل و بعد از خواب استفاده میشوند، روی پاتختی قرار میگیرند. در این پژوهش پس از تبیین و توصیف جایگاه انعطاف پذیری و تعاریف و مفاهیم وابسته به آن، به اهمیت نقش مبلمان در معماری داخلی پرداخته شده است و روش های دست یابی به انعطاف پذیری توسط مبلمان مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است و در آخر با ذکر مثال راهکارهایی برای هر یک از روش ها ارائه شده است.