مشخصات، تاریخچه و کاربردهای مبل های مدرن

مبل آرا سوفا تولید کننده انواع مبلمان مدرن می باشد که دارای سابقه 17 سال تولید مستمر و همچنین تولید به روش مدرن و با مشین آلات پیشرفته این کارخانه منجر به تولید محصولات بسیار با کیفیت گردیده است . غالبا یک تکیهگاه پا دارد که با استفاده از اهرم کنار صندلی کشیده میشود یا در حالت قائم شدن پشت مبل بهصورت خودکار به حالت اولیه باز میگردد. در واقع یکی از وسایلی است که جدا از نشیمنگاه، جهت زیبایی و دیزاین دکوراسیون منزل هم به کار میرود. به سبک دکوراسیون اسکاندیناوی اثر تقلید یا شبیه سازی نیز گفته می شود؛ چرا که این سبک به نوعی از مینیمالیست و شاخه های دیگری از دکوراسیون شکل گرفته است. مبلها در دورههای مختلف در سبکهای مختلف تولید شدهاند و بعضی از سبکهای قدیمی تا به امروز نیز استفاده میشوند. بعضی دیگر فقط در یک سمت این امکان را فراهم کردهاند. زیرا اندازه این مبلها نسبت به بقیه کوچکتر است و فقط برای نشستن دو نفر طراحی شده است. اگر بخواهیم به جزییات پیدایش این نوع طراحی نیز وارد شویم باید بدانید که در سال ۱۹۱۴ یک طراح دانمارکی که مدیریت یک شرکت تزییناتی و هنری را برعهده داشت مجله ای با نام ” سبک هنری واقعی ” را راه اندازی کرد.

از طراحی های صنذلی و مبلمان گرفته تا لامپ ها و پارچه های چاپی، همگی متأثر از طراحی سبکی بودند که هنوز نام اسکاندیناوی بر آن نهاده نشده بود. و بر خلاف نام نمایشگاه که در حوزه مبلمان بود به هیچ وجه این نمایشگاه خود را به کالای خاصی مثل مبلمان محدود نکرد و تمام موارد مورد استفاده در دوره خود را به بررسی گذاشته و پیشنهاداتی ارائه می داد. افرادی که برای لباسها، کیفها، کفشها و اکسسوریهای شخصی خود جای کافی ندارند، تهیه یک کمد لباس بهترین گزینه برای آنها است. در سال ۱۹۵۴ نمایشگاهی با عنوان طراحی در اسکاندیناوی برگزار شد که در حوزه مد و برای دکوراسیون مدرن بنا شده بود. با فراگیری این موضع از سال های اولیه دهه پنجاه تا اواخر دهه هفتاد میلادی همه جوایز طراحی به طراحان سبک دکوراسیون اسکاندیناوی دادده می شد و کالاهای ساخته شده با ویژگی های این سبک به سرعت در میان عموم شناخته می شدند. از ویژگی خوب این مبلمان این است که با هر دکوراسیونی هماهنگ می شوند. همین موضوع باعث می شود به این نتیجه برسیم که سبکی که برای تلطیف روح انسان شکل گرفته بسیار تأثیر گذار بوده و ویژگی هایش کاربردی تر از یک طراحی محض و خشک است.

به همین دلیل است که تنها بر خلاف مینیمالیست ها در به کارگیری رنگ های متنوع دستشان باز بوده و برای خود و خانه محدودیتی قائل نمی شوند. در عوض دکوراسیون اسکاندیناوی تمرکز خود را روی راحتی و دل نشینی محیط قرار داده است. در مینیمالیست ها سردی و بی روح بودن محیط توی ذوق می زند اما گرما و راحتی دکوراسیون در سبک اسکاندیناوی نقطه مقابل این موضوع است. این محصول زیبا دارای معرق کاری های زیبایی است و مناسب دکوراسیون های کلاسیک و سلطنتی است . اگر تمایل دارید برای سال نو کاری جدید و کم هزینه انجام دهید، ظرف های زیبا و ارزشمندی که دارید را کنار هم در سطحی مناسب به نمایش بگذارید. تاج مبل های سلطنتی فرانسوی کوتاه بوده و منبت کاری های آنها بسیار ظریف و ساده است. پایهها و گاهی دستههای این نوع مبل مدرن، ظریف و از چوب و فلز ساخته میشود. بتازگی ولادیمیر پوتین برای گفتگو با رهبران دو کشور مهم اروپایی یعنی امانوئل ماکرون و اولاف شولتش از این میز استفاده کرده بود. ضمنا استفاده از این میز ها در مقایسه با میز اداری ساده بسیار مقرون به صرفه میباشد. همچنین مشاورانی در زمینه انتخاب مبلمان در سایت های تخصصی وجود دارند كه علاوه بر گرفتن راهنمایی از آن ها می توانید انواع مبلمان را با قیمت و به صورت تصویری مشاهده کنید.

در این مقاله در مورد مبلمان راحتی و مدرن صحبت خواهیم کرد و دلایل انتخاب هریک را بر میشمریم. این مبلمان هم برای فضای مدرن و هم برای فضاهای کلاسیک قابل استفاده هستند که میتوانید طرح و رنگ پارچه و یا چوب مبلهای جدید را به سلیقه خودتان و هماهنگ با دکوراسیون منزل تغییر دهید. که در خانه، “چند کاره” محسوب میشوند – مثل مبلهای تختخواب شو قرون وسطی و مبل راحتی تختخواب شو کشویی. نوع فیبری چندان فوم محسوب نمیشوند. اسفنج کف مبل ها از نوع اسفنج 35 کی… پس از آن بود که عصر طلایی دیزایین اسکاندیناوی شروع به رشد و بلوغ رسید. ما به شما اطمینان می دهیم که بهترین و با کیفیت ترین محصولات را طراحی و تولید می کنیم و در سلامت کامل محصول را به دست شما می رسانیم. در این بین تمام الگوهایی که دکوراسیون اسکاندیناوی در بطن خود جای داده و با سبک خود به جای جای جهان صادر می کند بر پایه افسانه سازی و سیاست های نژادی انسان شکل گرفته و طراحی شده است. در این صورت کافیست یک کاور مبل یا پیراهن برای مبل های خود تهیه کنید. اجزای سرویس خواب با توجه به نیاز افراد تغییر می کنند ، در صورت نیاز می توانید میز تحریر را نیز همراه این سرویس سفارش دهید .